Vandaag vliegt u naar Brazzaville, de hoofdstad van Congo Brazzaville. Op de luchthaven wordt u verwelkomd en naar uw hotel met uitzicht op de Congo rivier gebracht.
In de ochtend vliegt u vanuit Brazzaville over uitgestrekte regenwouden naar de Mboko airstrip in het 14.000 km² grote Odzala National Park diep in het Congo bekken. Een gebied vol dichte regenwouden, rivieren en “bai’s, open plekken in het woud waar dieren komen voor water, zout en mineralen. In Odzala komen vrijwel nooit mensen en er leven nog ruim 20.000 laagland gorilla’s. Per jeep wordt u in ca. 2,5 uur naar Ngaga Camp gebracht waar u 3 nachten verblijft. In Ngaga Camp heeft Dr. Magda Bermejo de Neptuno-, de Jupiter- & de Mecurio groep met respectievelijk 16, 25 en 12 gorilla’s aan mensen gewend gemaakt. Als het donker wordt drinkt u samen met de onderzoekers een “Sundowner” bij het knetterende kampvuur en vertellen ze u over de gorilla trekkings en andere activiteiten van de komende dagen.
Naast laagland gorilla’s leven hier o.a. chimpansees, diverse apen, luipaarden, gevlekte hyena’s, olifanten, buffels, bongo’s, duikers, rode penseelzwijnen en 430 soorten vogels. Vandaag en morgen gaat u vroeg in de ochtend in een groepje van 4 personen met een ervaren lokale tracker op gorilla trekking naar de laagland gorilla’s. Een gorilla trekking duurt 2 a 6 uur en u mag 1 uur bij de gorilla’s blijven. Om besmetting van de dieren te voorkomen draagt u een mondkapje. In de middag wandelt u met een gids door het woud op zoek naar wilde dieren. Ook maakt u een spannende nachtwandeling door het donkere regenwoud met kans op potto’s, galago’s, civetkatten, genetkatten en mangoesten.
Na een rustige ochtend (of een 3e gorilla trekkingt tegen een supplement) wordt u naar Lango Camp gebracht waar u 2 nachten verblijft. Lango camp ligt in een door regenwouden omgeven drassige bai. Na een heerlijke lunch wandelt u met een gids door de bai op zoek naar roodstaart papegaaien, papegaaiduiven, sitatunga’s, penseelzwijnen en buffels. In de avond bezoeken vaak olifanten, luipaarden en hyena’s de bai. De volgende ochtend bekijkt u vanuit een observatie hut de vogels en dieren in de bai. Na de lunch wandelt u met gidsen door het regenwouden en ondiepe riviertjes. In de avond geniet u van het uitzicht over de bai en luistert u naar de geluiden van de bush.
Na een laatste bezoek aan de bai maakt u een game drive enroute naar Mboko camp waar u 2 nachten verblijft. Kijk bij de lunch uit naar Ferdie, een bosbuffel, die vaak de savanne rond Mboko Camp bezoekt. In de middag vaart u per motorboot over de riviertjes en geniet u van vogels, apen, krokodillen en met geluk nijlpaarden en olifanten die in de rivier hun dorst komen lessen. De volgende ochtend peddelt u met uw kano over de Lekoli rivier, een ongelooflijke mooie ervaring om door het stille ontwakende regenwoud te varen. Na de lunch maakt u tocht per boot of wandelt u met gids door de bai en het aangrenzende regenwoud. In de avond hebt u kans om olifanten, luipaarden, hyena’s en aardvarkens in de bai te zien.
Na een laatste ontbijt in het regenwoud wordt u naar de Mboko airstrip gebracht voor uw vlucht naar Brazzaville. Hier wordt u naar uw aan de Congo rivier gelegen hotel gebracht waar u vannacht verblijft. U kunt uitrusten aan het zwembad of tegen een supplement een excursie in de stad boeken.
Uw hotelkamer staat tot 11:00 uur tot uw beschikking. Tegen een supplement hebt uw de kamer tot 18:00 uur. U wordt naar de luchthaven van Brazzaville voor uw vlucht naar Amsterdam. De volgende ochtend landt u op de luchthaven Schiphol.