Noordelijke Serengeti

De prachtige landschappen van de noordelijke Serengeti zul je niet snel vergeten. Op je safari in dit deel van de Serengeti zie je glooiende heuvels, savannes, open boslanden en valleien waar de Grumeti rivier, de Bololedi rivier, de Bologonja rivier en de bekende Mara rivier doorheen stromen. Spectaculair is om de wildebeesten en zebra’s op de grote trek de Mara rivier te zien oversteken. De noordwaarts trek is in juli en augustus en de zuidwaartse trek is tussen oktober en november. Omdat veel roofdieren niet migreren is dit deel van de Serengeti ook buiten de grote trek om de moeite waard om naar toe te gaan. In een aantal privé concessies kun je ook wandelsafari’s maken. In dit deel van de Serengeti liggen vooral vrij prijzige lodges en tented camps. Ook de reis ernaar toe is lang en daardoor duur.

Bekijk onze reizen naar Tanzania

De grote trek

De kuddes van de grote trek steken de Mara rivier over tussen juli en augustus als ze van de Serengeti op weg zijn naar de groene grasvlaktes van de Masai Mara in Kenia. Als de Masai Mara is kaalgevreten steken de kuddes van de grote trek tussen oktober en november de Mara rivier weer over op weg naar de groene grasvlaktes van het Ndutu gebied in de zuidelijke Serengeti en aangrenzende Ngorongoro Conservation Area. De kuddes staan vaak dagen te dralen op de oevers. Instinctief weten ze dat het water niet veilig is. Dan waagt een dappere zebra of wildebeest de sprong in de van krokodillen vergeven Mara rivier. Als snel volgen er meer. Vele halen de overkant niet en de dieren die de overkant wel halen staat de volgende horde te wachten. Hongerige leeuwen en andere roofdieren. Unieke en dramatische beelden die er op wachten om te worden gefotografeerd.

Lees meer over de grote trek

De noordelijke Serengeti buiten de grote trek om

Het noordelijke deel van de Serengeti is met haar glooiende savannes, boslanden en weelderige oeverbossen langs de rivieren een van de mooiste en meest wildrijkste gebieden in heel Tanzania. Er leven hier grote aantallen wilde dieren zoals leeuwen, luipaarden, cheeta’s, olifanten, buffels en diverse soorten antilopen die allemaal niet migreren. Deze dieren en vele andere kun je dus ook zien in periodes buiten de grote trek om. Zelfs zwarte neushoorns zijn hier gezien. In de periode buiten de grote trek om zijn er een stuk minder bezoekers dan in de grote trek tijd. Hierdoor kun je buiten de grote trek om in alle rust op safari gaan. Ook zijn in deze periode de prijzen van de dure accommodaties een stuk lager.

Reis naar de noordelijke Serengeti.

Vanuit de centrale Serengeti rijd je in ca. 3 uur naar de Noordelijke Serengeti. Ook kun je vanuit o.a. Arusha, Manyara en de Seronera Valley naar de Kogatende, Bologonja en Lobo airstrips in de noordelijke Serengeti vliegen.

Een mooie route per jeep is : Arusha (1 nacht) – Lake Manyara (1 nacht) – Ngorongoro Krater (1 of 2 nachten)- centrale Serengeti (2 nachten) – noordelijke Seengeti (2 of 3 nachten). Vanuit de noordelijke Serengeti vlieg je comfortabel naar Arusha of Zanzibar. Rijden kan ook maar dat kost je twee lange dagen.

Beste reistijd noordelijke Serengeti

De beste periode voor de grote trek in de noordelijke Serengeti is van juli tot en met oktober.

Belijk beste tijd Tanzania

Welke wilde dieren kun je zien in de noordelijke Serengeti?

wildebeest migratie tanzania
  • Leeuw
  • Luipaard
  • Cheetah
  • Gevlekte hyena
  • Olifant
  • Buffel
  • Zebra
  • Giraf
  • Wildebeest
  • Nijlpaard
  • Nijlkrokodil
  • 500+ vogels

Activiteiten in het noordelijke deel van de Serengeti

In de noordelijke Serengeti zijn de volgende activiteiten & excursies mogelijk:

  • Game drives.
  • Wandelsafari’s in privé concessies.
  • Ballon safari’s.

Hoe kom je in de noordelijke Serengeti

Je rijdt in ca. 3 uur van de centrale naar de noordelijke Serengeti

Vlucht naar de kogatende of Lobo airstrip

Beste reistijd 

Migratie: juli – augustus | oktober – november

Wildlife: juni – oktober